שאלות נפוצות

  1. שאלה – צבע לרצפת חניה פרטית
  2. שאלה – צבע למניעת כתובות גרפיטי
  3. שאלה – צבע למניעת תהליכי קורוזיה
  4. שאלה – צבע למניעת עובש
  5. שאלה – שימוש חוזר בצבע ממיכל שנפתח

 

  1. שאלה – צבע לרצפת חניה פרטית

יצקתי רצפת בטון בחניון, מדי פעם בשל נזילות שמן מהרכב או כתמים אחרים שנוצרו על משטח הבטון, קשה מאוד לנקות את המשטח ולשמור על ניקיונו.

האם קיים צבע חזק עמיד בפני כתמי שמן ושניתן לשטוף או לנקותו בקלות ?

תשובה

כן, ניתן להשתמש בצבע מסוג “אקריליט 231″ צבע דו רכיבי עמיד במיוחד מפני שחיקה, כמיכלים ושמנים. ניתן ליישמו בקלות וללא עזרה של בעל מקצוע. לפני יישום הצבע יש צורך בשכבה ראשונה של מקשר מסוג “אקריליט 232″ זהו צבע המקשר בין משטח הבטון לבין הצבע העליון. את ה”האריליט 231″ ניתן להזמין בגוונים שונים.

 

חזרה לראש הדף

שאלה – צבע למניעת כתובות גרפיטי

אחד מלקוחותיי ביקש ממני לבצע עבורו עבודות איטום של קירות בגשרים, עמודי גשרים ויציקות בטון שונות. בין השאר, ביקש אותו לקוח להגן על משטחי הבטון והאבן מפני השחתה על ידי כתובות גרפיטי. שאלתי היא, האם קיים צבע באמצעותו ניתן למנוע מראש את תופעת כתובות הגרפיטי?

תשובה

כן, כדי למנוע מראש השחתה וכתיבת כתובות גרפיטי מורשות והדבקת מודעות על משטחי בטון או אבן, יש לצבוע משטחים אלה בשתי שכבות של לכה מיוחדת הקרויה “אנטי גרפיטי”, המיועדת בדיוק למטרה זו. לפני הצביעה חשוב ביותר להכין ולנקות את שטח הצביעה מאבק, משמן או מכל חומר אחר העלול לפגוע ברמת היצמדות הלכה למשטח הבטון או האבן. כדי להשיג תוצאות טובות, מומלץ לשטוף את המשטחים המיועדים לצביעה במים, להמתין עד לייבוש מוחלט ורק לאחר מכן להתחיל בצביעה. חשוב ביותר לצבוע את המשטחים בשתי שכבות בזו אחר זו, ללא המתנה וללא הפעלת לחץ, באמצעות התזה רולר או הברשה.

 

חזרה לראש הדף

 

  1. שאלה – צבע למניעת תהליכי קורוזיה

אני בעל עסק עצמאי, המצוי  בקרבה לים. בבניין ישנה מעלית, בשל הקרבה לים  נוצרת חלודה תמידית בחלקה התחתון של המעלית. כל צבע שניסיתי על מנת לפתור את הבעיה לא הועיל והחלודה  הופיע שוב לאחר תקופה קצרה. האם ישנו צבע המיועד לטיפול  בחלודה ?

תשובה

כן, פיתחנו צבע ייחודי, הקרוי “אקווריל”, ומיועד לצביעה במקומות הסמוכים לים וחשופים לתהליכי קורוזיה קשים. ה”אקווריל” הוא צבע על בסיס מים הדוחה חלודה, וזהו ייחודו. כדי למנוע את החלודה ולהשיג תוצאות מרשימות, יש להכין את השטח לצביעה ולנקותו ברמה של לפחות ST2. לאחר מכן, יש לצבוע את המשטח בשתי שכבות.

 

חזרה לראש הדף

 

  1. שאלה – צבע למניעת עובש

במקלחת ביתי התפתח עובש על הקירות, למרות שלפני זמן לא רב חידשתי את הצבע במקלחת. האם קיים צבע היכול למנוע את התפתחות העובש?

תשובה

כן, על מנת למנוע התפתחות כתמי עובש, יש לצבוע את הקירות מחדש בצבע מיוחד מסוג “מגן קריל 231″. צבע זה מכיל חומר מיוחד המונע את הצטברות העובש והפטריות. על מנת להשיג תוצאות טובות, חשוב לפני הצביעה לשייף את הקיר עד להסרת כל כתמי העובש, לסתום חורים ולצבוע בשתי שכבות,.

 

חזרה לראש הדף

 

  1. שאלה – שימוש חוזר בצבע ממיכל שנפתח

לאחר צביעה שעשיתי נותר צבע בתוך המיכל. כיצד ניתן לשמור על הצבע לצורך שימוש חוזר בעתיד, לתיקונים או לכל מטרה אחרת.

תשובה

במקרה והצבע הוא על בסיס מים כגון מגן קריל, מגן סיד, מגן קריל 231 ועוד, לאחר פתיחת המיכל והשימוש בו, יש לשפוך לתוכו מעט כלור או אקונומיקה מהולה במים ביחס של 50-50 ולא לערבב. בעתיד, כדי לשוב ולהשתמש בצבע, יש לערבב אותו היטב בתוך המיכל, ללא הוצאת האקונומיקה או הכלור, ולצבוע בתאם להוראות היצרן.

 

על מנת לשמור על צבע שמן (סינטטי) כגון מולטילק, ביאור ועוד בתוך המיכל, יש לשפוך עליו שכבת מדלל ולסגור את המיכל היטב. כדי להשתמש בצבע שוב, יש לערבב את הצבע היטב ולצבוע בהתאם להוראות היצרן.